Jeden z nejproduktivnějších a nejvydávanějších gruzínských autorů začal publikovat povídky v literárních časopisech v roce 2000. Vydal na deset knih – od románů a povídkových sbírek po knihy básní. Khvedelidze je držitelem řady literárních ocenění, včetně ceny Saba (kterou získal hned dvakrát), Ceny literárních mostů udílené na Mezinárodním festivalu (Baku, 2010) a ceny za nejlepší povídku ruského literárního časopisu Oktjabr (Moskva, 2009). Žije částečně v Tbilisi, částečně v Káthmándú a jednu ze svých nejnovějších knih, Namaste, věnoval své východní zkušenosti a objevení buddhismu.
Novinářka, redaktorka, aktivistka. Zabývá se východní Evropou a tématy migrace. Publikuje mimo jiné v Kritice politické, novinách Gazeta Wyborcza, Politika. Její texty týkající se Gruzie nejsou jen politickou analýzou, ale i „vědou" o Osetii a Abcházii, do níž přináší zajímavé příběhy.
První ženský hlas promluví k ostravskému publiku gruzínštinou. Odpoledne dalšího dne nonstop Měsíce autorského čtení bude patřit Mariam Ciklauri, oceňované a kritikou opěvované básnířce, autorce knih pro děti a překladatelce. Narodila se v Tbilisi, vystudovala chemii. Její tvorba byla přeložena do několika jazyků.
Vystudoval teologii na Univerzitě Marca Blocha ve Strašburku a obhájil doktorát na École Pratique des Hautes Études v Paříži. Slovenský publicista a zakladatel a šéfredaktor portálu Jetotak.sk. V roce 2012 vydal společně s Marošom Hečkom knihu o mediální manipulaci Kandidát (v roce 2013 byla zfilmována). Od roku 2014 moderuje ve Slovenské televizi pořad Večeře s Havranem. říká: "Nevíme o sobě více než před dvaceti léty, víme jen to, že že svět se mění, ale nevíme, kterým směrem. Máme málo informací o naši živé společnosti, ale také o tom, jak jsou věci spojené."